Arbeitsort: Finnland, Uusimaa

Anzahl der Arbeitsplätze: 1

Berufsfeld

Wissenschaftliche Lehrkräfte
   Sonstige Lehrkräfte
        Pädagogik-, Didaktiklehrer und -berater

Aufgabenbereich:

Suunnittelijan tehtäviin kuuluu hankehakemusten valmistelu yhdessä verkoston kanssa, vastuullaan erityisesti hankebudjetin ja sopimusten laatiminen. TKI-suunnittelija myös dokumentoi ja tilastoi lähteneitä hankehakemuksia. TKI-suunnittelija tukee hanketoimijoita hankkeiden käynnistymisessä, on mukana rahoitusneuvotteluissa ja hankesuunnitelman muutoksissa rahoittajien toiveiden mukaisesti. Lisäsi suunnittelija tukee tarvittaessa käynnissä olevia hankkeita hankkeiden muutoshakemusten ja sopimusten laatimisessa. TKI-suunnittelija toimii tiiviissä yhteistyössä myös muiden Metropolian TKI-toimijoiden kanssa. Toivomme TKI-suunnittelijalta kokemusta hankesuunnittelusta, verkostojen rakentamisesta kansallisesti ja kansainvälisesti sekä monipuolista rahoituslähteiden tuntemusta. TKI-suunnittelija seuraa avautuvia rahoitushakuja ja tiedottaa niistä tulosalueen / Metropolian TKI-toimijoille.

Arbeitszeit:

  • Ohne Arbeitszeitbestimmung