Arbeitsort: Finnland, Etelä-Savo

Anzahl der Arbeitsplätze: 1

Berufsfeld

Physiker, Mathematiker und Ingenieurwissenschaftler
   Architekten, ingenieure und verwandte Wissenschaftler
        Maschinenbauingenieure

Aufgabenbereich:

Aquaflow toimittaa raakaveden, jäteveden ja lietteenkäsittelyn laitteita, laitoksia ja niihin liittyviä palveluja kunnallisille ja teollisuuden asiakkaille. Palveluksessamme on 39 alan ammattilaista. Viennin osuus n. 12 Meur liikevaihdostamme on yli 60 %. Haemme vakinaiseen työsuhteeseen Savonlinnaan PROSESSIASIANTUNTIJAA myynti-, tarjous- ja projektityöhön. Toivomme sinulla olevan vähintään kolmen vuoden työkokemus prosessiteollisuudesta. Arvostamme erityisesti prosessisuunnittelukokemusta. Työkokemus sellu- ja paperiteollisuudessa katsotaan eduksi. Koulutukseltasi olet kemian, paperitekniikan tai prosessitekniikan insinööri tai DI. Tulet hyvin toimeen englannin kielellä. Muu kielitaito on eduksi. Tarjoamme sinulle näköalapaikan kansainvälisessä yrityksessä, jossa sinulla on mahdollisuus kehittää ja kehittyä innostavassa työympäristössä. Lisätietoja tehtävästä antaa tekninen johtaja Matti Kumpulainen, puh. 0207 441 609, 050 340 6273. Emoyhtiömme Veolia Water on maailman suurin vedenkäsittely-yhtiö, jolla on palveluksessaan maailmanlaajuisesti 187 000 henkilöä. Konsernin liikevaihto on 23 miljardia euroa.

Arbeitszeit:

  • Ohne Arbeitszeitbestimmung