Arbeitsort: Finnland, Etelä-Pohjanmaa

Anzahl der Arbeitsplätze: 1

Berufsfeld

Physiker, Mathematiker und Ingenieurwissenschaftler
   Architekten, ingenieure und verwandte Wissenschaftler
        Elektronik- und Fernmeldeingenieure

Aufgabenbereich:

FINN-POWER Oy on levytyökoneisiin ja valmistusjärjestelmiin erikoistunut teollisuusyritys. Päätoimipisteemme on Kauhavalla, jossa meitä työskentelee yli 300. Olemme osa Milanon pörssissä noteerattua Prima Industrie -konsernia. Tuotteidemme ja palveluidemme tunnus on Prima Power (www.primapower.fi). Etsimme Nuorempaa mekaniikkasuunnittelijaa Kauhavalle konesuunnittelutehtäviin. Olet koulutukseltasi konetekniikan insinööri/DI ja hallitset entuudestaan jonkin 3D-suunnitteluohjelmiston. Tuotekehitysprojektit, ylläpitosuunnittelu ja asiakasprojektit tarjoavat runsaasti haasteellisia tehtäviä, olitpa sitten hiljattain valmistunut tai kokeneempi konkari. Arvostamme - Työkokemusta kone- ja laitesuunnittelusta - Vahvaa teknistä osaamista ja ongelmanratkaisukykyä - Halua oppia ja kehittää omaa ammatillista osaamista - Kykyä työskennellä sekä itsenäisesti että ryhmässä Työtä teet tiiviissä yhteistyössä suunnittelutiimimme sekä eri osastojen kanssa. Tarjoamme mielenkiintoisen ja haasteellisen tehtävän sekä tilaisuuden työskennellä kansainvälisessä vientiyrityksessä. Lisätietoja antaa suunnittelupäällikkö Jussi Kosola, puh. 050-410 1705. Lähetä hakemuksesi 18.9.2015 mennessä.

Arbeitszeit:

  • Ohne Arbeitszeitbestimmung