Arbeitsort: Finnland, Varsinais-Suomi

Anzahl der Arbeitsplätze: 1

Berufsfeld

Physiker, Mathematiker und Ingenieurwissenschaftler
   Architekten, ingenieure und verwandte Wissenschaftler
        Maschinenbauingenieure

Aufgabenbereich:

Haemme tehtaallemme Turkuun KEHITYSINSINÖÖRIN ÄITIYSLOMANSIJAISTA määräaikaiseen, noin vuoden kestävään työsuhteeseen. Työ alkaa lokakuun 2015 aikana. Työ sisältää pilot-tuotannon suunnittelua ja ohjaamista, ohjeiden laatimista uusille prosesseille, tulosten analysointia ja raportointia. Edellytämme sinulta soveltuvaa tutkintoa tekniikan tai kemian alalta, vähintään AMK (insinööri/kemisti). Olet luonteeltasi reipas, omaat aktiivisen asenteen ja sinulla on myös paineensietokykyä. Kokemus prosessikemian alalta katsotaan eduksi. Puhut ja kirjoitat sujuvasti suomea ja englantia, ja hallitset erinomaisesti tavallisimmat toimisto-ohjelmat (Word, Excel). Omaat hyvät yhteistyö- ja vuorovaikutustaidot, mutta osaat työskennellä myös itsenäisesti. Arvostamme joustavaa ja käytännön läheistä työotetta. Tarjoamme mielenkiintoisen tehtäväkentän suomalais - ranskalaisessa kemianalan yrityksessä sekä mahdollisuuden kehittyä prosessikemian osaajana.

Arbeitszeit:

  • Ohne Arbeitszeitbestimmung